top of page

Vrh C je tady!

Žlutinka přivedla na Boží hod na svět další čtyřčata, tentokrát ve vyrovnaném poměru 2:2. Je to vlastně první letošní "psí" radost, protože Mášenka 2x nezabřezla (ano, letos 2x -hárá každé čtyři měsíce), mezitím jsme museli nechat odejít našeho nejzrzavějšího parťáka, který vyrůstal 14 let po boku našeho syna, a když už se zdály věci být v pořádku, vzedmula se další vlna korony a plány na krytí se staly více, než komplikovanými. Nakonec jsme se rozhodli pro v Holandsku žijícího pejska, který je importovaný z Kanady, Mardeck's Enchanted Journey - Enzo. Cestu na krytí provázelo mnoho testů, opatření, omezení a povinností, ale i euforie a adrenalin.

Enzo je skvělý pes. Veselý, otevřený, kontaktní a vlídný. Žlutina je semetrika, sebestředná a panovačná. I tak se díky laskavému přijetí manželů van den Broek cítila v pohodě, seznámila se se všemi jejich šiperkami, včetně tří a šesti měsíčních štěňátek, ale Enzo ji teprve rozdováděl. Navzdory chladnému počasí jsme se po krátké seznamce uvnitř přeci jen odebrali ven, na obrovskou zahradu, kde si mohli zaběhat, pohrát si a zadovádět. No, tak to se nestalo. Jeden jediný skok - a bylo svázáno. Bez pomoci, bez přemlouvání, prostě tak, jak to má být. Druhý den jsme si to zopakovali a vydali se zpět...

Žlutinka po půlce březosti začala nabírat do rozměrů velryby, a dle přírůstků váhy, objemu v pase a nakonec i RTG (52.den) jsme s úlevou zjistili, že schovává čtyřhlavé tajemství. Paní doktorka ještě změřila velikost hlaviček a pánve a nastalo nekonečné čekání, díky kterému jsme ani nemohli pořádně plánovat vánoce, vánoční i povánoční návštěvy. Naštěstí pravidelné měření teploty nám dalo nepatrnou naději, že na Štědrý den se rodit nebude. Rodilo se totiž na Boží hod ráno :D a upřímně: opět do poslední chvíle rajtovala po gauči, spala v posteli a kdyby mohla, prohnala by všechny veverky světa. A opět se před porodem nabaštila, i když se v tom ňoumala, to je pravda!

Rodit v luxusní porodní bedýnce nechtěla, pro vybavení prvního kluka dala přednost opět psí autosedačce (látková nepromokavá nízká bedýnka s otevřeným vstupem nahoře) a já zjistila proč: zapřela se nohama i zády a lépe se jí tlačilo. Problém byl v tom, že byla ještě tma, box je uvnitř černý a šiperky mají černou srst. Musela jsem si svítit mobilem dovnitř, a viděla jsem, že štěňátko leze nožkama napřed, nezbývalo, než jí při vypuzování pomoci s vytažením, což ji trožku rozčílilo, protože ona dělá VŠE SAMA - tak rychle roztrhla obaly, ukousla pupečník a já mohla konečně začít sušit a vytírat tlamku... Než jsem ho zvážila, byl na světě druhý, taky kluk. Ten se dral už skrze obaly, ačkoli je nejmenší, je to malý akčňák. Při čekání na fintilky jsem pejsky dosušila dozvážila a čekala, až se uráčí další... Každá holka na sebe nechala čekat bezmála hodinu, obě téměř stejné váhy a velmi akční.

Žlutinka je fantastická fena. Velmi přírodní. Se silnými instinkty. Ostražitá a něžná. Skvělá máma. Starostlivá a čistotná.

Takže: 25.12.2021 - 8:28 kluk, 217g * 8:38 kluk 181g * 9:45 holka 226g * 10:45 holka 225g.

A ještě poznámka: Oproti minulému vrhu "dospěla" - pustí ke štěňátkům dvounohou rodinu a je schopná se venčit společně s ostatními čtyřnožci!


50 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page