top of page

TrioCACIB Praha, 5.+6.+7.8.2022


  • Den první, 5.8.2022

Výstaviště v dochozí vzdálenosti. Ofiko 24 minut. Ovšem s čmucháním, čůráním, kakáním, rozmotáváním vodítek, se čas snad každých 100 m prodlužoval o minutu - nakonec asi 38 minut i s červenýma na přechodech. Ano, šli jsme pěšky. Ano, v tom vedru. Ano, s kočárem (psím). Moje vychytávka vzít s sebou ohrádku, se ukázala jako pěkná kravina: Džínek ji na místě s přehledem překonával a poflakoval se okolo. Žlutina vymyslela přeskok s odrazem od kočáru... Další cestou ven bylo podlézání kočárku. Adrenalinové zážitky byly ukončeny obklíčením kočárku ohrádkou...

A teď k našemu představení: Džindys ve třídě s Niusem, škoda, tito psi spíš mají mezi sebou bojovat o caciba, než se vybít ve třídě a Žlutinečka v šampikách sice sama, ale v dvojnásobném kabátku (a srst to úplně není).

Džíneček to zvládl báječně a vyhrál třídu - CAC, později i CACIB. Žlutinka porazila v tvrdém boji sama sebe - CAC a doběhla si pro res.CACIB. Mám radost, byl to náročný den... Za posouzení děkujeme paní rozhodčí Gabriela Ridarčíková Vítězům blahopřejeme!

Cestu saunou tam i zpět zvladli skvěle a stihli se ještě vyčvachtat v kačáku, zaplavat mezi sinicemi a v poli u výstaviště si šmáknout na lejnu . Oba! Tak dobrou!!  • Den druhý, 6.8.2022 + Žlůťa má narozeniny!

Cesta na výstaviště byla svižná, 28 minut i s vencenim, rozmotavanim a červenou na přechodu. Zato TAM! Perón dostál svému nicku v prvních minutách, kdy prostě z místa hupsnul přes ohrádku na židli. Žádná náhoda. Promyšlený escape! Cílem však byla jen ta židlička. Žlutinka prchala rafinovaneji, dělala že se jen kouká nahoru, a na počtvrté hups a byla na křesílku taky. Jenže! Zjistila jsem, že Žlutinka ma poctivou falešku, kromě tvrdého střežení sebe sama i svého prostoru, zvětšených cecků, jsem našla u jednoho horniho slepeneček zaschlého mlíčka v srsti... Část jsem odrolila, část odmočila... Beruška statečná, muselo jí to tam pěkně štvát. Džíneček si dneska vyběhal CAC a resCACIB a oslavenkyně Žlutinečka CAC, CACIB a BOS. A ještě jí pan rozhodčí Darko Drobnjak popřál "happy birthday" (to, kdyŽ se ptal na věk: dnes úplně přesně čtyři, má náro!). Všem vítězům třikrát sláva a nám třikrát hurá Děkujeme za posouzení!


  • Den třetí, 7.8.2022

Navzdory ranní rebélii a pokusu o bojkot, se i třetí výprava směr PVA Letňany pěšmo uskutečnila. Na řadu jsme měli jít dříve, než dny předchozí, a tak jsem ranní venčení spojila rovnou s cestou. Šlo se v poklidu, počet čmuchání standardní, počet zauzlování vodítek minimální, jeden hrací úsek s uloveným kaštanem ve slupce, v píchavé slupce, čutání do něj, opakované ulovení, 2x rvačka o kořist a konečné rozkousnutí trofeje Žlutinou a tím pádem už nezájem.

V hale jsem našla místo u zdi, postavila oplocenku, aby mi Džínek asi 5x za sebou predvedl, že z místa 60cm bez doteku dává na první dobrou a Žlutina s rozběhem taky . Musím říci, že jsem počítala, že tak do dvou budeme zpátky doma. Naše malá reálná tajná přání prostě nepočítala s rozvinutím... A tak se stalo, že Džíneček z mezitřídy vybojoval CAC a CACIB a Žlutinka z šampionů ve fenÁch taky. Díky Je Lenka, že jsi tam byla, a že jsi mi pomohla s Perónkem a díky za ten kousek superpamlsku i pro nenasytnou Žlůťu! Nakonec si Žlutinečka odnesla BOBa a Džínek BOSa a tak jsme zůstali až do závěreček, kde jsme si dle očekávání převzali trofej za boba a pelášili dom.

Naproti nám šla Máša s panáčkem, čubky se neopomněly na uvítanou poškorpit a Džínek, ten se radoval ze všeho. Zvládli jsme to, haleluja! Mně se tam líbilo, třeba ty info minibrožurky, vstupenky do závěreček, kokardy s dřevěnou zadni stranou, kontejnery mezi halami, koše všude u vchodu / východu, i psané posudky (jen si říkám, zda je někde i kopie?), relativně prostor, stolečky v kruzích a zelené koberce (taková krafti barva). Vlastně mi ani nevadilo to vedro. Posuzování hodnotí větší machři než já, a nedostatky zase jiní odborníci. Bez ohledu na výsledky, vsechny tři dny jedním slovem: paráda!4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page