top of page

Klubovka Mikulov, 24.07.2021

Aktualizováno: 11. 7. 2022


Takový to, když se po posouzení balíte dom a kamarádka vás upozorní, že jsou přeci ještě závěrečky, a pak jsou z toho takovéhle trofeje a ceny:

#Geenooo Džinda to rozbalil naplno až na zemi a přidal další cennou zkušenost. Je skvělej! Do závěrečných soutěží ho poslal pan rozhodčí Otakar Vondrouš, CZ a jako druhého nej dorostence výstavy jej vybrala paní Iveta Vojteková, SK. Absolutně nečekané: tolik šikovných dorostenců všemožných málo známých plemen. Soustředila jsem se jen na Džindu a nevnímala nic. A fakt, fakt jsem 2x slyšela slovo "šiperka"! Poprvé, když jsme šli do užšího výběru třech a podruhé, když jsme měli jít k té krásné dvojce! Neuvěřitelné! Krásné! Dojemné...


#Máša Mašlička byla pro mě ten den nejkrásnější představitelkou plemene. Jenže "Máša-rulez" zní: když už se jednou ukázala v čestné třídě, tak kdo neviděl, smůla, dvakrát se carevna neukazuje. Přesto byla v soutěži o BOB předvedena a na poslední chvíli si vzpomněla, že když jí to ukázkově běhá, musí se tvářit dostatečně zhnuseně, což jí mmch jde skvěle: čmuchat, chytat lelky a ocas nechat viset.. Bravo, Mášeno, opět sis prosadila svou! Zamrzelo. Moc jsem si přála zabodovat z čestné třídy. Ale ten nahoře to nachystal úplně jinak!


#Žlůťa Žlutinka byla v ráži. Její aura má po štěňatech asi 2m do všech směrů a běda tomu, kdo ji naruší. Co naruší, kdo na ni prohlédne. Neplatí pro dvounožce. Krkavá Žlůťa se ale hezky předvádí ve statice, kupodivu neskákala jak na pérko, ale byla připravená... Do závěrečných soutěží ji jako vítěze plemene (BOB) poslal pan rozhodčí Otakar Vondrouš a v našlapané soutěži všech bobů o nejlepšího jedince výstavy (BIS) ji na fantastické druhé místo poslal pan hlavní rozhodčí Miroslav Václavík, CZ. Víte, tohle je prostě NĚCO. Nastupujete s malým černým psem mezi samé exoty. Není to jako u jiných klubovek, pro pár plemen, tohle je plejáda plemen, která svůj vlastní klub (většinou) kvůli malému počtu vůbec nemají! A že jich je! Určitě dvacet jich tam bylo. Možná více. Krásní velcí impozantní a nahendlovaní psi, načesaní nebo ukázkově upravení malí srdcelamači, vzácná, téměř nevídaná plemena a střapatá Žlutinka :D připravená k bleskové akci. Nevím, jak vypadala, vím, že stála moc hezky, ale zrovna, když ji míjel pan rozhodčí poprvé, rozhodla se, že je třeba se o mě pořádně protáhnout a zkusit si skočit do výšky. To jí neprošlo :) Proto, když pan rozhodčí ukázal směrem k nám a vedle nás hned vykročila naše sousedka s malým chlupatým pejskem, slyšela jsem znovu, ten den potřetí, to kouzelné slovo: šiperka! Tak jo, šly jsme i my! Sedm! Sedm vybraných! Čtyři museli z kola ven. Nevím, kdo tam byl, ale vím, že jsme tam zůstaly se Žlůťou dvě "ve výstavní kondici" mezi nohatými a způsobně stojícími psy s éterickými paničkami :D Tak běhat dokola bylo takové složité, měla jsem pocit, že zdržuju :D A pak se ozvalo, že je rozhodnuto! Třetí dobrá! Ale pozor, to nebylo pro nás! Počtvrté jsem uslyšela to slovo šiperka až za "druhé místo pro"... Jako neuvěřitelné! Famózní! Překvapení, radost, lítost, chvění - malý černý pes zabodoval! Focení mezi pytli a poháry. To neumíme! Oba na prvním i třetím zaujímají bojovou výstavní pozici. Sedám si za pytel granulí. Nejsme prý vidět. Ok, beru Žluťku do náruče a přiklekávám mezi pytel a pohár. Pohár velký skoro jako já :D (kecám). Všichni rozhodčí za námi. Žlutina se šklebí, usmívá se na všechny strany a je jí všechno jedno. Já se tlemím taky. Rozhodčí za námi vtipkují a z fotky je přesně vidět, kdo to slyšel :DDD Báječný den! Vím, že se tohle neopakuje, užila jsem si to, škoda, že jsem tam byla sama :(


Já myslím, že Dargoušek tam nahoře už čaruje... Však byl včera úplněk. Po desáté a stále dokola: děkujeme. Děkujeme všem. Moc! Přišl to v pravou chvíli. Někdy stačí málo. A někdy to málo je víc, než všechno.


9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page