top of page

Kterak nám psincák zhatil plány... 21.10.2022

...aneb Jak Džinda (nejen on) nemohl (nejen) na bonitaci...

►22.10.2022 se koná očekáváná Klubová výstava KCHMPP v Mladé Boleslavi - příhlášen Džínek, Žlutinečka, oba do párů a Perónek navíc na bonitaci. Dále (snad) k vyzvednutí poháry za klubáky. A ještě tam vezu pár pracovních věcí. Vrcholná akce roku. Moc jsem se na ni těšila! Žlutinka se dostává do kondice, Džínek se krásně dodělává... leč, člověk míní, a vesmír mění:


►Na výstavu totiž, bohužel, pojedu jako divák, bez psů a bez náhrady.

►►Všichni 3 psi se nacházejí v různých fázích psincového kašle.◄◄

►Žlutinka začala chrchlat v noci z neděle 16.10. na pondělí 17.10.

►Ihned všem nasazen klasický jitrocelák a céčko s postupným uvolňováním. Žlůťa oddělena od ostatních, venčena samostatně. Vychrchlávala pěnu - tudíž dg jasná. Úterý bylo asi nejhorší.

►V noci na středu 19.10. se začala dusit Máša, aniž by celý úterní den byť jen minimálně naznačila. Při plánované večerní návštěvě Mášenky u veta ukázala svůj kašel a já přidala, že žádná s čubek nemá teplotu, a že mám ještě jednoho psa, ale že u něj vůbec nic... Byla jsem upozorněna, že může mít latentní formu, a že dostanu pro všechny tři prášky - atb.

►tu noc, tedy na čtvrtek se začal dávit i Džínek. Sípal a nemohl polknout ani vyvrhnout.

►všichni psi po celou dobu extrémně žraví (granule) a se standardním zájmem o okolí (=zabít veverku, vyžrat zaječí bobky, hlídat - zamýšlený štěkot se však proměnil v záchvat dávivého kašle) a bez teploty.

► Je pátek. Žlutině už je fajn, občas si pokašle při zatažení na vodítku. Máša dostává záchvaty kašle už jen v rozčílení (vítání příchozích nebo žebrání). Džínek má dnes krizový den, jako Žlutik v úterý a Máša ve čtvrtek.

►RŮZNÉ SCÉNÁŘE - ano, klubovka (s KV) je jen jedna výstava v roce. Ta TOP. Startovné není zanedbatelné, kor, když se cpete ještě do soutěží. Navíc ta bonitace mladého psa. (na jaře bude další, v létě zase další a za rok ještě znova další! takže nou stress) Žlutince je už lépe. Ale zdravá není. Mohla bych ji teoreticky vzít a když ji nebudu honit a krmit něčím, co drobí, asi by to nikdo nepoznal. (ale co kdyby se rozkašlala?!) Víte, tituly jsou krásné. Vítězství opojná a prohry poučné. ALE. Je tu to ALE. Nevím, jestli ho máme všichni, já jsem ho v sobě objevila. Možná stárnu. Možná jsem zbabělá. Možná slaboch. Každopádně moji psi na nikoho neplivnou (jedovatou) slinu, ani nikoho nepoprskají. Mohlo by to přistát na méně odolném jedinci, na pejskovi starém nebo se špatnou imunitou, či náchylnému k respiračním problémům a jejich průběh by nemusel být tak hladký, jaký měla Žlůťa, má Máši a zdá se, že bude mít i Džínek. Kašel je urputný a vyčerpávající.

A recidivu nechceme. Nikdo. Chce to opravdu klid. Proto nechávám své psy doma a dovezu tam to, co jsem slíbila lidem...

►Podpořím našeho odchovanečka Korálka a přátele, hlavně Péťu od Lakyho a taky Vlastičku s jejími černými uhlíky, a samozřejmě i Niuska, našeho bratránka, a budu všem držet palce. Já se s tím vyrovnám - OK: vyrovnávám. Letos je to už několikátá výstava, která byla placená, ale bez naší účasti nebo jen některé čubky, protože zrovna hárala... Snad se to jednou vše vrátí. Snad.

►A kde že jsme k psincáku přišli? To fakt netuším. Jediná a poslední hromadná akce, které jsme se účastnili, byla MVP v Budějovicích. Pokud by to Žlutina chňapla tam, trvalo by to přesně 6 dní, než se to u ní projevilo. Nevím, zda to není dlouho, ale některé příspěvky na FB i od přátel, kteří tam byli, tomu i nasvědčují... Vlastně je to jedno. My to teď dál nepošleme. U nás je to slepá větev. Howgh. — – – cítí se zkroušeně.


15 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page