top of page

Jak se dělá péefko...

Jestli si myslíte, že vytvořit takovou novoročenku, nic není, tak vězte, že pro mě to znamenalo zkoušku nervů. Ani si nedovedete představit, CO všechno se může stát a KOLIK času to zabere:

Dlouho jsem nemohla najít motiv, a tak jsem se rozhodla postupovat obráceně: nejdříve vyberu fotky psů, ořežu je a pak je i s textem zasadím na nějaké pěkné pozadí. Vypadá to jednoduše, že?

Tak tedy, vybrala jsem si dvě fotky – Vúdyho, jak běží a Kasíka, kterého držím v náručí. Vúdy měl podle mé původní představy běžet zasněženou krajinou, ale kam s Kasíkem? Pak jsem si řekla, že když odstraním sebe a ruce, které ho drží, mohl by jako dárek vyskakovat z krabice. Fajn. Našla jsem tedy obrázek krabice s otevřeným víkem – ideální pro realizaci myšlenky! Při hledání jsem objevila ještě obrázek malého Santy, který sedí; hm: tak ten by se hodil pod tu krabici… Super! Našla jsem i nádherné červené pozadí s vyobrazením vánočního stromečku. Zbývá jen ořezat a zkomponovat!


Jenže…

… nejdříve se – těsně po té, co jsem měla všechny fotky vybrané a ořezané - kousl počítač; tím kousl myslím, že jsem musela provést restart tzv. "natvrdo" a všechna neuložená data byla tím pádem nenávratně pryč.

… když už jsem měla skoro vše opět znova ořezané a nachystané a zbývala poslední, nejnáročnější úprava fotky Kasíčka, nechtělo se mi s ní moc piplat a tak jsem použila nějakou funkci, která způsobila nevratnou operaci: z Vúdyho zůstala jen pravá přední noha, ze Santaklause čepička a z krabice víko. Jen obrázek Kasíka, ten zůstal celý a uprostřed. Grrr.

… napotřetí jsem se již slavnostně dopídila až k tvorbě nápisu, když tu náhle koukám: z krabice zmizel Kasík! Vtipně jsem si, abych znemožnila předchozí kolapsy, nastavila ukládání po třech minutách, jenomže Kasík zřejmě zmizel mnohem dříve, než před těmi třemi minutami. Takže opět: vše znova!!! Po kolikáté už? Tolik pozornosti, jako jsem věnovala v pořadí čtvrtému pokusu o vytvoření novoročenky jsem snad ještě ničemu nevěnovala! Ale nakonec jsem to spatlala dohromady a péefka byla na světě!


Vilemína Kracíková

11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page